Stop-losu medības
1. Kā tiek izvietoti stop-losi
Eksistē divi galvenie iemesli, kuru dēļ treideri zaudē naudu. Pirmais iemesls – spēle pret galveno trendu. Mēs šeit netaisāmies apspriest kā noteikt trenda virzienu. Tam ir daudz tehnisko indikatoru un grafisko instrumentu. Otrs iemesls – tā saucamais gājiens aiz stopiem. Šajā gadījumā treideris, spēlējot trenda virzienā, visu dara pareizi, tomēr tirgus uz laiku apgriežas, izsit treidera stop-orderi, bet pēc tam, ar mierīgu sirdsapziņu, turpina kustību sākotnējā virzienā.
Pilnībā izvairīties no tirgus kustībām, kuras medī stopus un izraisa zaudējumus, nav iespējams, jo lielie tirgus spēlētāji un marketmeikeri ir visai ieinteresēti, lai stop-orderi nostrādātu. Tālāk mēs Jums sniegsim dažus ieteikumus par to, kā samazināt kaitējumu no orderu medībām:
a) Savu stop-orderi neizvietojiet pārāk tuvu Jūsu atvēršanas līmenim. Šeit es domāju to, ka stops 70 pipsu attālumā nenostrādās tik bieži, kā 35 pipsu stops. Ja Jūsu kapitāla vadības noteikumi Jums neļauj stopu turēt 100 piksu attālumā, tad pamēģiniet samazināt pozīcijas izmēru, lai tomēr stopu atbīdītu uz 100 punktiem. Izvēlieties brokeri, kurš ļauj atbilstošā veidā regulēt likmes lieluma daļas pozīciju.
b) Neizejiet tirgū pirms svarīgu ekonomisko datu iziešanas tirgū. Šādus jaunumus bieži pavada spēcīgas kustības, kuras medī stopus.
c) Stop-orderus izlieciet spēcīgu atbalsta/pretestības līmeņu aizsegā. Šis zināmais noteikums darbojas tikai 50 – 60 % gadījumu, jo spēcīgi atbalsta/pretestības līmeņi vienmēr pievelk stopu medniekus, kuri vēlas pārbaudīt šo līmeņu izturību.
d) neizmantojiet stop-apgrieziens tehniku, jo Jūs viegli varat dabūt divus stop-lossus pēc kārtas.
Tomēr ir jāsaka, ka kustībām, kuras medī stopus, nevar paredzēt ne sākuma momentu, ne arī to lielumu un kustību. Tā ir nelineāra un pati sevi pašu pastiprinoša sistēma, kur katrs jaunais stop-orderis liek nostrādāt nākamajam, kurš ir izvietots dažus punktus tālāk.
2. Stopu un grafika patternu medības
Eksistē divi grafiskie patterni, kuri parasti sasaistās ar stopu medībām. Tas ir paplašinošais trīsstūris un zigzagveida korekcija.3. Stop-lossu medību psiholoģiskais kaitējums
Visnopietnākais kaitējums no stop-lossu medībām ir tas, ka mēs varam pazaudēt uzticību mūsu uz trendu balstītajai tirdzniecības sistēmai. Iespējams, ka nākamajā reizē mēs, baidoties no stopu medniekiem, palaidīsim garām labu signālu. Šādos gadījumos mēs iesakām stopu medību sekas neuztvert kā personīgo kļūdu. Pamēģiniet tā vietā saskatīt grafisko patternu, kuru tirgus ir izveidojis tā vietā, kuru mēs gaidījām. Piemēram, mēs cerējām ieraudzīt karoga turpinājumu, bet tirgus nolēma uzzīmēt zigzagu. Mēs gaidījām, ka veidosies augšupejošs kanāls, bet tirgus nolēma uzzīmēt paplašinošos trīsstūri.
Vēl viens padoms – nepalaidiet garām nākošo Jūsu tirdzniecības sistēmas signālu, ja tikko ir nostrādājis Jūsu stops, lai gan tam ir nepieciešami dzelzs nervi. Bet patiesībā pavisam nedaudziem uz šīs zemes ir gan dzelzs nervi, gan arī laba tirdzniecības sistēma.
4. Kā nopelnīt uz stopu medībām?
Vispār, ja runā godīgi, tad no tā, ja kāds (pat tikai virtuāli) tika apturēts, var gūt arī labumu.
a) Jūs varat pagaidīt līdz grafikā parādās patterns, kurš medī stopus, un tad atvērtu pozīciju globālā trenda virzienā.
b) Jūs varat izveidot tā saucamo divu līmeņu tirdzniecības sistēmu. Pirmajā līmenī tirgojas robots ar jebkuru trendam sekojošu stratēģiju. Otrajā līmenī sistēma kontrolē pirmā līmeņa robota stop-lossus. Ik reizi, kad robota pozīcija tiek izsista no stopa, Jūs ieejat tirgū tajā pašā virzienā.
5. Grafiskais piemērs.Šajā situācijā mēs izdarījām dažas kļūdas. Mēs varējām stop-lossu izvietot zemāk par Ichimoku mākoni, uz 1.1924 (100 punktus liels stop-loss). Mums bija atkal jāatver uz augšu pēc tam, kad pāris no jauna pacēlās augstāk par 1.2000.
(raksts ņemts no wallsrteet.lv)
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru